Nivelační přístroje se využívají pro tzv. nivelaci, nebo-li výškové měření. Správné určení výškových úrovní totiž patří k základním měřickým úlohám od počátků stavebnictví. Vývoj měřící techniky v průběhu času přešel od jednoduchých vodováh přes libelové nivelační přístroje až k současným automatickým nivelačním přístrojům využívajícím k přesném...

Nivelační přístroje se využívají pro tzv. nivelaci, nebo-li výškové měření. Správné určení výškových úrovní totiž patří k základním měřickým úlohám od počátků stavebnictví. Vývoj měřící techniky v průběhu času přešel od jednoduchých vodováh přes libelové nivelační přístroje až k současným automatickým nivelačním přístrojům využívajícím k přesnému určení vodorovné roviny tzv. závěsný kompenzátor. Prosazovat se začínají i výkonné elektronické nivelační přístroje. Nivelační přístroje se především využívají ve stavebnictví.

Nicméně přesný optický nivelační přístroj je možné využívat pro výškové měření i v jiných oborech, například při srovnávání strojírenských technologií do vodorovné roviny nebo při určování a vytyčování výškových rovin v architektuře, zemědělství či krajinotvorbě. Nivelační přístroj by měl být v základní výbavě každé stavební firmy, jelikož kromě využití při výškovém měření jej lze v menší míře využít i pro základní úhlové měření či pro hrubé měření vzdáleností.

Zobrazit
 • Využijte cenově zvýhodněného nákupu sady digitálního nivelačního přístroje Leica Sprinter 150M s nivelační latí s čárovým kódem 4 m a stativem.

  33 600 Kč s DPH 33 600 Kč bez DPH
  do 10 dnů
 • Přesná nivelační sada s digitálním nivelačním přístrojem Geomax ZDL700, stativem a jednodílnou nivelační latí - pro přesnost ±0,7 mm na 1 km nivelačního pořadu.

  37 800 Kč s DPH 37 800 Kč bez DPH
  do 10 dnů
 • Digitální nivelační přístroj Leica Sprinter je přesný inženýrský přístroj vyšší třídy s vnitřní pamětí na 2000 záznamů a možností měření nivelačního pořadu.

  41 700 Kč s DPH 41 700 Kč bez DPH
  do 10 dnů
 • Využijte cenově zvýhodněného nákupu sady digitálního nivelačního přístroje Leica Sprinter 250M, kvalitního stativu a nivelační latě s čárovým kódem (4 m).

  43 700 Kč s DPH 43 700 Kč bez DPH
  do 10 dnů
 • Digitální nivelační přístroj Foif EL302A je určen především pro přesné výškové měření. Vnitřní paměť na 3000 záznamů, měření a vyrovnání nivelačního pořadu, vytyčování výšek, sledování posunů a

  56 000 Kč s DPH 56 000 Kč bez DPH
  skladem
 • V nabídce je několik sad, které, kromě digitálního nivelačního přístroje s jeho standardním příslušenstvím, stativu a základní teleskopické latě, mohou obsahovat i invarovou nivelační lať s čárovým

 • Digitální nivelační přístroj Foif EL03 je určen pro nejpřesnější výškové měření. Kilometrová chyba oboustranně měřeného nivelačního pořadu je ±0,3 mm. Vnitřní paměť, vyrovnání nivelačního pořadu.

 • Kompletní sada obsahuje digitální nivelační přístroj, 2x invarovou lať s čárovým kódem 2 m, teleskopickou nivelační lať 5 m, nivelační podložky a robustní dřevěný stativ (pevné nohy) s rovnou hlavou.