Univerzální stavební laser Leica Rugby 840 je všestranný rotační laser pro měření vodorovné , obecně skloněné a svislé roviny. Přístroj lze využívat nejen v&

Univerzální stavební laser Leica Rugby 840 je všestranný rotační laser pro měření vodorovné, obecně skloněné a svislé roviny. Přístroj lze využívat nejen v exteriéru, ale i v interiéru. Přístroj má totiž vestavěnou funkci skenování laserového paprsku (v úhlech 0°, 10°, 45° a 90°), kterou lze využívat při vytyčování rovin v místnostech a halách. Pro vyvolání tohoto režimu a pro případný posun skenujícícho paprsku lze využít i dálkový ovladač RC400, se kterým lze laser ovládat až ze vzdálenosti 200 m. Mimoto vysílá stavební laser Leica Rugby 840 i paprsek svislý, a to jak nahoru, tak dolů (laserová olovnice), Jde o samonivelační rotační laser, který se automaticky urovná v rozmezí ±6 ° od vodorovné roviny.

 

Leica Rugby 840 je stavební rotační laser s přesností ±5 mm/100 m pro vodorovnou a svislou rovinu. Vysílaný paprsek má červenou barvu a je jej možné rozmítat rychlostí 120, 300 nebo 600 otáček za minutu. Pracovní dosah laseru je cca 1300 m. Obecně skloněnou rovinu lze pak nastavit v rozmezí ±10 % v obou osách (X, Y); a to jak prostřednictvím ovládacích kláves na přístroji, tak dálkovým ovladačem RC400. V součinnosti s laserovým přijímačem Leica Rod Eye 180 lze využít i funkci Smart Targeting, která umožňuje automatické vyhledání polohy laserového přijímače. Díky naprosté odolnosti vůči prachu a vodě (IP 68) je tento laser možné využívat v těch nejtvrdších stavebních podmínkách. Pokud k rotačnímu laseru Rugby 840 použijete volitelný dálkový ovladač RC800, který má svůj displej, budete moci jeho prostřednictvím nastavovat i sklony přímo v procentech.

 

Standardní sestava stavebního laseru Rugby 840 obsahuje:

  • rotační laser Leica Rugby 840,
  • přijímač laserového paprsku Rod Eye 180,
  • držák na nivelační nebo laserovou lať,
  • dálkový ovladač Leica RC400,
  • dobíjitelný akumulátor,
  • nabíječka baterií na 220 V,
  • přenosný kufr pro stavební laser Rugby 840,
  • návod na použití v češtině.


Volitelné příslušenství:

  • dálkový ovladač Leica RC800.
Záruční doba 24
Nastavitelný sklon obecný sklon
Pracovní rozsah exterier (s přijímačem, průměr) 1300 m
Automatické dorovnání ano
Rozsah automatického urovnání ±6 °
Rychlost rotace 120 ot./min
Vodotěsnost IP 68
Nabíjecí baterie ano
Provoz na jedno nabití 50 hodin
Vlnová délka laseru 635 nm

související zboží