NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY A ODPOVĚDI KE KRMIVU K9 NATURAL

Kdo je K9 Natural?

Díky inspiraci krásným čistým životním prostředím Nového Zélandu a pod vedením přední světové vědy, K9 Natural poskytuje čistě přírodní, kompletní krmiva pro psy té nejvyšší kvality. 

Je to tým složený z nadšených a vysoce vzdělaných milovníků domácích mazlíčků, kteří znají cestu, jak dostat skutečně nejkvalitnější potravu do jídelní misky Vašeho psa. Vybírají jen ty nejčerstvější ingredience, podporují zemědělské postupy s využitím trvale udržitelných zdrojů, používají maso pouze z pastvinných chovů a vytvářejí tak lehce stravitelné kompletní krmivo, která Vašim mazlíčkům přinese velké množství energii a všech potřebných živin, pro dlouhý, plnohodnotný a aktivní psí život.

  

A co přesně znamená lyofilizované – mrazem sušené krmivo? 

Revoluční proces lyofilizace, tedy proces zpracování krmiva sušením mrazem odvádí vlhkost z čerstvého masa i ostatních surovin, aniž by došlo k ohřevu, takže ponechává v krmivu všechny tak důležité živiny a vitamíny v té největší možné míře. Teplota při zpracování krmiva lyofilizací nepřesahuje 42 °C. Lyofilizované krmivo pak dále vyniká nízkou hmotností a dlouhou dobou trvanlivosti, takže může být jednoduše používáno třeba i při cestování. Jednoduše přidejte jen vodu zpět do krmiva a můžete podávat.   

  

Proč krmivo s vysokým obsahem masa? 

V posledních letech si stále více uvědomujeme a poznáváme nutriční potřeby nás, ale i našich zvířecích mazlíčků a dopad kvality potravy na kvalitu života. Přední světový výzkum domácí výživy zvířat nám ukázal, že psi nejlépe prospívají na přírodní stravě s vysokým obsahem masa, která je pak i bohatá na vitamíny a minerály. Proces zpracování krmiv K9 Natural zajišťuje, že si krmivo zachová veškeré nutriční kvality všech vložených ingrediencí. Nejsou sem uměle vložena žádná plnidla, obilniny a škroby, které psi neumějí nijak využít. Na základě skutečné stravy nejbližšího příbuznémho psa domácího – vlka (shodné DNA z 99,8%), je krmivo K9 Natural vyrobeno z 90% masa, kostí a krve, zvýšené o 10% čerstvého ovoce a zeleniny, dále o celá vejce a vitaminy a minerály. I když se prostředí domácích psů liší od prostředí vlka, jejich dietní potřeby zůstávají stejné. Můžete si tak být jisti, že váš pes dostává vše, co skutečně potřebuje.

 

Jsou výrobky K9 Natural v souladu s AAFCO (Americká asociace pro kontrolu krmiv)? 

Všechny krmiva K9 Natural jsou vytvořena tak, aby splňovala požadavky AAFCO ve všech životních fázích psa, od štěňat až po staré psy. Štěněcí řada K9 Natural Puppy také splňuje požadavky AAFCO pro správný vývoj štěňat.

  

Jsou krmiva K9 Natural vhodná i pro psy s kožní alergií? 

Rozhodně! Krmiva K9 Natural jsou ideální pro psy, kteří mají sklon k alergiím, a to díky tomu, že jsou zde eliminována všechna plnidla a konzervační látky, které běžně vyvolávají alergie nebo dráždí kůži. Právě s ohledem na psy náchylné ke kožním alergiím je tu kompletní krmivo K9 Natural, které je vyrobeno z jediného zdroje bílkovin – jehněčího či hovězího masa z pastvinných chovů Nového Zélandu. To zaručuje pouze kvalitní surovinu s absolutně žádnými přidanými hormony pro podporu a urychlení růstu. Stěží budeme hledat jinde tak zdravou a čistě přírodní bílkovinu zastoupenou v krmivech K9 Natural z 90 %. 

 

Řekněte mi něco více o ingrediencích krmiva K9 Natural. 

Všechny ingredience krmiva K9 Natural pocházejí z udržitelných zdrojů na Novém Zélandu. Využívá se zde pouze čistých přírodních zdrojů – maso je pouze z volných pastvinných chovů, což zaručuje pouze kvalitní surovinu, bez hormonů pro podporu růstu, zelenina a ovoce je pěstována venku, na úrodné novozélandské půdě a vejce jsou od slepic z volných chovů. 

 

Jsou všechny receptury bez GMO (geneticky modifikovaných organismů)? 

Úplně! Všechny krmiva K9 Natural a jejich ingredience jsou 100 % prosty GMO. 

 

Co jsou to jehněčí dršťky a jak bych je měl/a zahrnout do každodenní dávky krmiva svého psa?

Zelené dršťky jsou skvělou přírodní složkou krmné dávky pro psy. Jedná se o neprané žaludky, které částečně ještě obsahují natrávené rostlinné zbytky, které jsou pak velmi dobře stravitelné. Jsou skvělým zdrojem vápníku, fosforu a dalších výživových látek, které příznivě působí na klouby. 

Díky mrazem sušeným jehněčím dršťkám, které pocházejí ze zvířat z pastvinných chovů Nového Zélandu zvýšíte chuť i nutriční hodnotu krmiva Vašeho psa.  Jehněčí dršťky obsahují vysoké množství bílkovin a nízký obsah tuků, což z nich dělá skvělou a zdravou pochoutku. Obsahují přírodní probiotika a spolu s obsaženými aminokyselinami působí jako skvělý nástroj ke snazšímu trávení a zvyšují tak schopnost zpracovávat potravu Vašemu psovi, což mnohdy vede ke snížení kožních alergií nebo jiných intolerancí. 

Nejedná se ale o kompletní a vyvážené krmivo, proto by dršťky neměly být krmeny jako jediná složka krmné dávky. Podávejte je spolu s běžným krmivem Vašeho psa.

 

Proč receptury K9 Natural obsahují slunečnicový olej? 

Slunečnicový olej je zahrnut do receptur krmiv K9 Natural jako přírodní zdroj kyseliny linolové, jako živiny potřebné pro splnění standardu pro kompletní a vyváženou stravu od AAFCO. Slunečnicový olej podporuje trávení a díky omega 3 a 6 mastným kyselinám obstarává pročištění organismu, podporuje jeho obranyschopnost a pomáhá udržovat zdravý cévní systém.

 

Jak mám přejít s mým psem na krmivo K9 Natural? 

Je to jednoduché. Začněte s postupným přimícháváním krmiva K9 Natural do stávajícího krmiva Vašeho domácího mazlíčka. Dávku postupně zvyšujte, dokud jednoduše nedojde k absolutní změně. Tento přechod můžete provést v průběhu 3-10 dní v závislosti na citlivosti vašeho psa na nové krmivo. 

Krmivo K9 Natural můžete využívat i jako doplněk výživy běžného krmiva pro zvýšení nutričních hodnot, ke zvýšení podílu masa v krmné dávce nebo ke zlepšení chuti, stejně tak jako u výrobků K9 Natural Toppers.  Jednoduše posypte nebo promíchejte do stávajícího krmiva a podávejte. 

K9 Natural jehněčí dršťky mohou být také užitečným nástrojem při přechodu na krmivo K9 Natural, jelikož obsahují celou řadu probiotik, které pomáhají při trávení a zlehčí tak přechod na krmivo K9 Natural především u citlivějších jedinců. 

 

Je bezpečné kombinovat krmivo K9 Natural s jinými druhy krmiv? 

Určitě ano. Chápeme, že krmivo pro domácí mazlíčky musí být v souladu s Vaším vlastním individuálním životním stylem a názorem. Mnozí naši zákazníci se rozhodli používat produkty K9 Natural jako doplněk ke stávajícímu krmivu. Pro tento účel je vytvořena řada Toppers. Jednoduše posypte stávající krmivo Vašeho psa, abyste podpořili nutriční hodnotu a zvýšili podíl masa v krmné dávce. Jedná se tak o skvělý způsob, jak nalákat vybíravé nejedlíky, díky skvělé masové chuti krmiva K9 Natural.  

 

Koupil/a jsem krmivo K9 Natural, jak s ní mám krmit mého mazlíčka? 

Jestliže používáte krmivo K9 Natural jako jediné krmivo pro Vašeho psa, doporučujeme přidání stejného podílu teplé vody jako množství krmiva a po pár minutách pak můžete podávat. Postupujte dle dávkování uvedeném na webových stránkách www.meandyou.cz nebo dle instrukcí uvedených na zadní straně obalu. 

Jestliže používáte krmivo jen pro podporu nutričních hodnot a ke zvýšení podílu masa v krmné dávce u jiného krmiva jednoduše posypte nebo promíchejte a podávejte.

 

Jak velká má být krmná dávka? 

U každého produktu a na zadní straně obalu krmiva naleznete tabulku pro výpočet krmné dávky dle váhy Vašeho psa. Doporučujeme začínat na spodní hranici doporučeného dávkování. V případě potřeby postupně krmnou dávku upravte. Uvedené dávkování je pouze orientační. Individuální požadavky každého psa se liší v závislosti na jeho věku a aktivitě. Tvar těla vašeho domácího mazlíčka je vždy nejlepším indikátorem, a proto doporučujeme sledovat jeho kondici a případně přizpůsobit množství krmiva, pokud zjistíte nějaký nárůst či pokles od správné kondice.

 

Jak mám skladovat a zacházet s K9 Natural krmiva?

Pro maximální čerstvost krmiva doporučujeme skladovat výrobky K9 Natural na chladném a suchém místě a doporučujeme Vám se vždy ujistit, zda je zip sáček opravdu dobře uzavřen, aby nedošlo k navlhnutí krmiva. Jakmile je balení otevřeno, doporučujeme ho spotřebovat do 4 měsíců. 

S krmivem K9 Natural doporučujeme zacházet jako se syrovým masem -  po přípravě krmné dávky si omyjte ruce a psí misku teplou vodou. 

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat na emailu info@meandyou.cz nebo na telefonním čísle +420 723 904 065.