Stativ s teleskopickými nohami a výsuvnou a naklonitelnou hlavou je nezastupitelnou pomůckou pro laserový dálkoměr. Výhoda současného měření s dálkoměrem a stativem je především v tom, že při měření delších vzdáleností (již od cca 40m!) je velmi těžké udržet rukou laserový dálkoměr v klidové poloze. Laserová stopa se v takovém případě neustále p...

Stativ s teleskopickými nohami a výsuvnou a naklonitelnou hlavou je nezastupitelnou pomůckou pro laserový dálkoměr. Výhoda současného měření s dálkoměrem a stativem je především v tom, že při měření delších vzdáleností (již od cca 40m!) je velmi těžké udržet rukou laserový dálkoměr v klidové poloze. Laserová stopa se v takovém případě neustále pohybuje a pravděpodobnost, že výsledná vzdálenost bude opravdu změřena ke správnému bodu, není příliš vysoká. Teleskopický stativ pro laserový dálkoměr vám proto zajistí spolehlivé a rychlé měření delších vzdáleností v místnostech i v exteriéru.

Další situací, ve které je vhodné, aby byl laserový dálkoměr připevněný na stativu, je měření při současném využívání výpočetních funkcí dálkoměru. Například při výpočtech pomocí Pytagorovy věty je přímo nutné, aby byla všechna měření vzdáleností vykonána laserovým dálkoměrem z jednoho místa. Chcete-li plně využít všech funkcí, které váš laserový dálkoměr nabízí, je stativ základní a nepostradatelnou pomůckou.

Zobrazit

Podkategorie

  • Výhodná sada obsahuje laserový dálkoměr LEICA Disto D510 s vestavěnou kamerou a sklonoměrem 360° a třícestný teleskopický stativ, nebo stativ s adaptérem v kufru.

    9 800 Kč s DPH 9 800 Kč bez DPH
    do 3 dnů
  • Měřící sestava DST360 přemění váš laserový dálkoměr Disto™ X3 nebo Disto™ X4 na skutečnou měřicí stanici, což vám umožní zjišťovat a měřit vzdálenosti mezi dvěma body z výchozí polohy.

    14 500 Kč s DPH 14 500 Kč bez DPH
    do 3 dnů