Pod pojmem totální stanice pro stavebnictví se skrývá užitečný měřícký přístroj, který je vlastně složen ze dvou původně samostatných zařízení. Základem totální stanice pro stavaře je tedy elektronický teodolit, do kterého byl integrován i dálkoměr pro měření vzdáleností na odrazný hranol. Výhodou tohoto zařízení je, že lze současně měřit svislý...

Pod pojmem totální stanice pro stavebnictví se skrývá užitečný měřícký přístroj, který je vlastně složen ze dvou původně samostatných zařízení. Základem totální stanice pro stavaře je tedy elektronický teodolit, do kterého byl integrován i dálkoměr pro měření vzdáleností na odrazný hranol. Výhodou tohoto zařízení je, že lze současně měřit svislý a vodorovný úhel a navíc ještě vzdálenost. Moderní stavební totální stanice ale umí i ještě něco navíc. Například s nimi můžete měřit vzdálenost bez odrazného hranolu. Prostě zacílíte dalekohledem na roh domu a výsledná délka se vám objeví na displeji. Pro rychlou a pohodlnou centraci totální stanice se využívá laserová olovnice.

Totální stanice tohoto typu kromě stavařů jistě ocení i projekční kanceláře a pravděpodobně i geodeti specializující se na práce v katastru nemovitostí. Díky své ekonomické ceně, skvělému dosahu na hranol i bez hranolu a dostatečným výpočetním funkcím mohou stavební totální stanice této řady sloužit i jako záložní přístroje pro geodetické kanceláře. Stavební totální stanice mají vnitřní paměť, kterou lze využívat pro registraci (ukládání) měření nebo i pro přímé vytyčování se souřadnic. To vše samozřejmě v češtině.

Zobrazit

Podkategorie

 • Totální stanice Foif RTS105R5 s oboustrannou klávesnicí a dvěma přehlednými displeji. USB port a ovládání v češtině. Dosah bez hranolu 500 m.

  94 600 Kč s DPH 94 600 Kč bez DPH
  do 30 dnů
 • Mechanická totální stanice Geomax Zoom10 je ekonomický přístroj se snadným ovládáním, který je určen především pro přesné měření a vytyčování ve stavební výrobě.

  98 000 Kč s DPH 98 000 Kč bez DPH
  do 7 dní
 • Totální stanice Foif RTS102R5 s dosahem bez hranolu 500 m, se dvěma displeji a oboustrannou klávesnicí, USB portem a laserovou olovnicí. Ovládání v češtině.

  109 900 Kč s DPH 109 900 Kč bez DPH
  do 30 dnů
 • Ekonomická totální stanice Zoom10 s programem X•PAD Ultimate Survey TPS (Android) v kontroléru umožňuje komfortní měření či vytyčování například i s vaším mobilním telefonem. Bezdrátová komunikace a

  118 000 Kč s DPH 118 000 Kč bez DPH
  do 7 dní
 • Totální stanice s dosahem bez hranolu 500 m, úhlovou přesností 5", USB portem a USB portem mini, barevnou dotykovou obrazovkou a operačním systémem WindowsCE. Obslužný program X•PAD Survey v češtině.

  131 000 Kč s DPH 131 000 Kč bez DPH
  do 7 dní
 • Geomax Zoom50 accXess10 s úhlovou přesností 5" je výkonná mechanická totální stanice s dosahem bezhranolového měření 1000 m, barevným dotykovým displejem, alfanumerickou klávesnicí, USB portem

  149 000 Kč s DPH 149 000 Kč bez DPH
  do 7 dnů