Teodolit je tradiční měřický přístroj pro měření úhlů (přesněji řečeno svislých úhlů a vodorovných směrů) užívaný v geodézii, stavebnictví, vojenství a strojírenství. První mechanicko optický teodolit byl zkonstruován již v 19. století. Podobně jako jiná zařízení, i teodolity od té doby prošly nezanedbatelným konstrukčním a technologickým vývoje...

Teodolit je tradiční měřický přístroj pro měření úhlů (přesněji řečeno svislých úhlů a vodorovných směrů) užívaný v geodézii, stavebnictví, vojenství a strojírenství. První mechanicko optický teodolit byl zkonstruován již v 19. století. Podobně jako jiná zařízení, i teodolity od té doby prošly nezanedbatelným konstrukčním a technologickým vývojem. Dnes má teodolit podobu elektronického zařízení s charakteristickým sklopným dalekohledem, jehož dominantou je přehledný LCD displej pro odečítání hodnot.

Elektronické teodolity umožňují měřit úhly ve stupních (360°) nebo v gradech (400G). Elektronický nebo-li také digitální teodolit má přehledný displej, na kterém se zobrazují měřené úhlové hodnoty vodorovného a svislého (výškového) úhlu. Teodolit mívá dalekohled s 30-ti násobným zvětšením, který je vždy opatřen záměrným křížem.

Zobrazit
  • Teodolit GPI GT-116 je spolehlivý elektronický teodolit pro měření vodorovných a výškových úhlů ve stavebnictví. Úhlová přesnost je 10 cc (1 mgon).

    17 900 Kč s DPH 17 900 Kč bez DPH
    do 3 dnů
  • Přesný vteřinový teodolit Geomax Zipp02 pro precizní měřické práce ve strojírenství, geodézii a stavebnictví. Elektronický teodolit má oboustranný displej.

    29 900 Kč s DPH 29 900 Kč bez DPH
    skladem