Laserový dálkoměr (laserový metr nebo také laserový měřič vzdáleností) se v poslední době stal nenahraditelným pomocníkem při bezkontaktním měření vzdáleností. Hlavní výhodou laserového dálkoměru je, kromě úžasné rychlosti a téměř neuvěřitelnému dosahu měření, i jeho vysoká přesnost a velmi snadná obsluha. Laserové dálkoměry mají nízkou hmotnost...

Laserový dálkoměr (laserový metr nebo také laserový měřič vzdáleností) se v poslední době stal nenahraditelným pomocníkem při bezkontaktním měření vzdáleností. Hlavní výhodou laserového dálkoměru je, kromě úžasné rychlosti a téměř neuvěřitelnému dosahu měření, i jeho vysoká přesnost a velmi snadná obsluha. Laserové dálkoměry mají nízkou hmotnost, poměrně vysokou odolnost vůči okolnímu prostředí a nevelké, vpravdě kapesní, rozměry. Moderní laserové dálkoměry mají možnost přímého přenosu dat do externího zařízení prostřednictvím technologie Bluetooth.

Laserový dálkoměr je dnes asi tak stejně velký jako mobilní telefon. A zaručujeme vám, že po krátké době si bez laserového dálkoměru nebudete umět svoji každodenní práci ani představit. Nejnovější modely laserových dálkoměrů umožňují i měření sklonů. Špičkový laserový dálkoměr (anglicky laser rangefinder) dokonce snímá cíl kamerou a zobrazuje jeho obraz na svém barevném displeji.

Zobrazit