Laserový dálkoměr Leica Disto X3 je velmi odolný a výkonný přístroj s dosahem měření do 150 m. Dálkoměr je napájen dvěma tužkovými bateriemi typu AA, které umožňují vykonat až 5 000 měření. Vnitřní poziční paměť pak uchovává posledních 20 měření. Díky vestavěnému rozhraní Bluetooth Smart je možné aktuálně měřená data (přesněji řečeno - změřené vzdálenosti) okamžitě přenášet do bezdrátově připojeného mobilního zařízení, jako je tablet či mobilní telefon s operačním systémem Android nebo iOS (Apple). Vestavěný sklonoměr má rozsah 360 °. V zadní části laserového dálkoměru je zabudovaná multifunkční výklopná koncovka pro měření z koutů místností či od obtížně přístupných hran, atp.

Laserový dálkoměr Leica Disto X3 umožňuje využívat mnoho vestavěných výpočetních funkcí. Výpočet plochy, objemu či výpočet s využitím Pythagorovy věty je proto velmi pohodlný a přesný. Při průběžném měření (tzv. tracking) se na displeji laserového dálkoměru zobrazují maximální a minimální naměřená hodnota. Laserový dálkoměr Disto X3 měří spolehlivě s typickou chybou ±1 mm. Pohodlné ovládání laserového dálkoměru zajišťuje přehledná klávesnice a dobře čitelný displej, který je dokonce možné podsvítit a který se otáčí dle polohy dálkoměru, aby z něj bylo možné snadno naměřené hodnoty odečítat. Odolnost vůči okolnímu prostředí je dána hodnotou IP 65. Měření vzdálenosti lze i odložit - funkce časovač.

Možnost rozšíření o adaptér DST360 a robustní stativ TRI 120 na inteligentní měřící stanici, ktrerá umožňuje měření bodů ve 3D, nebo okamžité zjištění vzdálenosti mezi dvěma libovolnými body (P2P) (v součinnosti s aplikací Leica DISTO Plan, která je zdarma).

Laserový dálkoměr LEICA Disto X3 lze zakoupit ve dvou variantách:

  • základní sestava: laserový dálkoměr Leica Disto™ X3, 2x baterie AAA, ochranné pouzdro pro dálkoměr, návod na použití na CD.
  • měřící sestava: laserový dálkoměr Leica Disto™ X3, 2x baterie AAA, ochranné pouzdro pro dálkoměr, návod na použití na CD, adaptér DST360, robustní stativ TRI 120, transportní kufr.

Záruční doba 36
Přesnost měření vzdáleností ±1 mm
Rozsah měření vzdáleností 0,05 - 150 m
Délka přístroje 131 mm
Šířka přístroje 57 mm
Výška přístroje 29 mm
Typ baterie typ AA 2x 1,5V
Vodotěsnost IP 65
Multifunkční koncovka ano
Měření délek ano
Sčítání / odečítání ano
Měření ploch ano
Měření objemu ano
Kontinuální měření ano
Pythagorova funkce ano
Zobrazení posledních měření 30
Přenosné pouzdro ano
Počet měření na 1 baterii až 4000
Propojení s PC, PDA, tabletem, chytrým telefonem Bluetooth Smart
Software zdarma ano
Digitální hledáček ne
Hmotnost 0,186 kg
Sklonoměr ano (360°)

související zboží