DJI FlyCart 30 je moderní letoun konstruovaný pro bezpečnou, rychlou a především efektivní leteckou přepravu zboží na mnohakilometrové vzdálenosti. Vysoká nosnost a dlouhá doletová vzdálenost překonávají současná logistická omezení při tomto typu přepravy. Letoun se ovládá kontrolérem DJI RC Plus, který má dobře čitelnou obrazovku o velikosti 7", Kontrolér   podporuje režim dvou operátorů, který umožňuje dvěma operátorům, aby si mohli v průběhu letu pohodlně předávat oprávnění k ovládání letounu.

Dolet letounu závisí na hmotnosti nákladu. Standardně lze přepravovat, při využití dvou baterií v letounu, až 30 kg nákladu. Ve výjimečných případech lze použít jen jednu baterii, čímž se nosnost letounu zvýší až na 40 kg. Při plném zatížení (30 kg, dvě baterie) je přepravní vzdálenost 16 km. Bez nákladu je maximální doletová vzdálenost 28 km. Náklad je možné umístit do přepravního boxu, nebo je jej možné pověsit na hák navijáku. V extrémních situacích, pokud dojde k zachycení nebo zamotání zavěšeného nákladu, máte možnost přeříznout kabel navijáku a dron uvolnit.

Letoun je napájen systémem dvou baterií, takže pokud jedna baterie během letu selže, druhá baterie udrží letoun v letu a zajistí bezpečný návrat. DJI FlyCart 30 umožňuje přepravovat náklad i v extrémních nadmořských výškách (do 6000 m n.m.) a za nepříznivých povětrnostních podmínek. Letoun lze provozovat při teplotách od -20 °C do +45 °C a ve větru o rychlosti až 12 m/s.

Maximální pozornost je věnována bezpečnosti letu. DJI FlyCart 30 je navržen s víceúrovňovým zálohováním, ktere zaručuje bezpečnost letu i v náročných podmínkách. Bezpečný vzlet a přistání zajišťuje řada funkcí, včetně zvukových a světelných výstrah, zpoždění otáčení vrtulí a dodatečného potvrzení přistání. Navíc můžete dopředu nastavit náhradní místa pro bezpečné přistání v případě nebezpečí či nouze. Při využítí RTK modulu pro přesné polohování letu se maximálně zvýší bezpečnost vzletu i přistání. Pro případ akutního selhání či nebezpečí s nutností okamžitého přistání má DJI FlyCart 30 integrovaný padák, který se může otevřít a pomocí něhož může letoun bezpečně přistát. Padák má vlastní samokontrolu při spuštění, nezávislé napájení a vlastní zvukové a světelné výstrahy; před jeho vypuštěním zastaví vrtule svoji rotaci.

DJI FlyCart 30 je vybaven předním a zadním radarem s fázovou anténní soustavou a dvojitým binokulárním systémem vidění, který umožňuje inteligentní vícesměrné snímání překážek. Vestavěný přijímač signálu ADS-B detekuje a upozorňuje na blízké letadlo s posádkou. DJI FlyCart 30 dokáže inteligentně upravovat svou polohu, aby minimalizoval houpání nákladu a zvýšil stabilitu letu. Současně se neustále v reálném čase kontrolujte stav baterie a tím i aktuální dosažitelnost cíle.

maximální hmotnost nákladu

dosah letu

rychlost letu

maximální nadmořská výška letu

provozní teplota

30 kg/40 kg 16 km/28 km 15 m/s 6000 m n.m. -20 °C až +45 °C
Délka přístroje 805 mm
Šířka přístroje 895 mm
Výška přístroje 840 mm
Vodotěsnost IP 55
Hmotnost 105 kg
Pracovní teplota -35 °C až +50 °C

související zboží