DJI Dock 2 představuje velké kvalitativní vylepšení všech stávajících řešení pro automatizované a průběžně probíhající letecké mise v dané zájmové oblasti. DJI Dock 2 je totiž o 75 % menší a o 68 % lehčí než jeho předchůdce a proto jej lze snadno přepravovat pouze ve dvou lidech, což umožňuje bezproblémové umístění stanice v zájmové oblasti. Hmotnost dokovací stanice je 34 kg. Rozměry jsou při otevřeném krytu 1228 mm × 583 mm × 412 mm a při uzavřeném krytu 570 mm × 583 mm × 465 mm (D × Š × V) - uvedené rozměry nezahrnují výšku měřiče rychlosti větru (145 mm), ale zahrnují výšku držáků montážní základny (55 mm). Provozní teplota systému je -25 až +45 °C a odolnost vůči prachu a vodě je dána hodnotou IP55.

Dokovací stanice DJI Dock 2 byla navržena tak, aby zajistila nejvyšší ochranu vůči vnějším vlivům. Díky stupni odolnosti proti prachu a vodě IP55 může Dock 2 stabilně fungovat po delší dobu i v drsných klimatických podmínkách a prašných prostředích. Navíc, DJI Dock 2 je vybaven celou řadou senzorů, včetně srážkoměrů, měřičů rychlosti větru a teploty, které umožňují sledovat změny počasí v reálném čase. Ve spojení s online předpovědí počasí dokáže prostřednictvím DJI FlightHub 2 v nepříznivých podmínkách včas ukončit naplánované letové mise a účinně tak snížit provozní riziko. DJI Dock 2 je vybaven interní a externí kamerou (rybí oko), které umožňují zobrazení v reálném čase. Reálné sledování situace uvnitř i vně doku umožňuje operátorovi na dálku sledovat povětrnostní podmínky, okolní podmínky a vzlet a přistání letounu. Poté, co letoun dokončí svoji misi, DJI FlightHub 2 vytvoří na základě shromážděných letových dat vysoce přesný 3D model. Takový model lze stáhnout a dále s ním pracovat.

Zcela nové letouny DJI Matrice 3D/3TD jsou speciálně navrženy pro DJI Dock 2. Dron Matrice 3D je vybaven jak telekamerou, tak širokoúhlou kamerou s mechanickou závěrkou, která splňuje potřeby pro vysoce přesné mapovací úlohy v měřítku 1:500. Matrice 3TD, vybavená širokoúhlou kamerou, telekamerou a infračervenou kamerou, dokáže zobrazovat snímky ve viditelném světle i termální snímky, takže je vhodný pro bezpečnostní a inspekční operace.

Díky nové generaci technologie rozpoznávání obrazu letoun přesně identifikuje polohové značky na přistávací ploše. Přesné přistání navíc dále usnadňuje nová konstrukce přistávací plochy s kluznou rampou pro vystředění letounu na přístávací ploše. V případě neočekávaného výpadku proudu může DJI Dock 2 díky vestavěnému záložnímu akumulátoru pokračovat v nezávislém provozu po dobu více než pěti hodin, což poskytuje dostatek času pro návrat a přistání letounu. Pokud dojde u DJI Dock 2 či letounu letadla k neočekávanému selhání nebo k mimořádným událostem, DJI FlightHub 2 okamžitě odešle e-mailové oznámení, které umožňuje operátorům na základě poskytnutých informací správně identifikovat a odstranit problémy.

DJI Dock 2 nabízí provozní možnosti na vysoké úrovni a disponuje inteligentními funkcemi založenými na cloudu, které přinášejí efektivitu a kvalitu automatických operací. DJI Dock 2 má integrované dvě antény RTK, které umožňují letounu získat přesné informace o fixované poloze RTK velmi rychle, pročež je letoun schopen vzletět za přibližně 45 vteřin. DJI Dock 2 nabije baterie dronu Matrice 3D/3TD z 20 % na 90 % za pouhých 32 minut.

Díky vysoké úrovni ochrany a spolehlivosti vyžaduje DJI Dock 2 údržbu pouze přibližně každých šest měsíců, což výrazně snižuje náklady na lidské zdroje.

hmotnost

dosah letu

doba letu

doba nabíjení

provozní teplota

34 kg 10 km 50 min. 32 min. -25 °C až +45 °C

S vestavěným RTK modulem je možné dosáhnout centimetrovou přesnost snímkování bez nutnosti zřizovat vlícovací body.

Vyhodnocování snímků probíhá v programu X•PAD Office Fusion, který pracuje přímo v souřadnicovém systému S-JTSK a výškovém systému B.p.v. Ovládání programu je plně v češtině.X•PAD Fusion

VÍCE INFORMACÍ O PROGRAMU X•PAD OFFICE FUSION >>

Délka přístroje 805 mm
Šířka přístroje 895 mm
Výška přístroje 840 mm
Vodotěsnost IP 55
Hmotnost 105 kg
Pracovní teplota -35 °C až +50 °C

související zboží