Koutový minihranol Geomax ZMP101 má průměr zrcadla 28 mm a konstantu hranolu (Geomax/Leica) +17,5 mm (absolutní konstanta má hodnotu -16,9 mm). Minihranol je vhodný pro přesné měření nebo vytyčování v interiéru i exteriéru. Vlastní minihranol je odnímatelný a lze jej tedy používat i samostatně bez držáku, což je výhodné například při měření do koutů či podobných stísněných prostor v interiéru.

Sada minihranolu obsahuje i držák z tvrzeného plastu, který je odolný vůči nárazům a UV záření. Držák ma integrovanou rektifikovatelnou krabicovou libelu. Minihranol lze v držáku i naklápět ve svislém směru. Součástí dodávky je i hrot z nerezové oceli, který má délku 50 mm a je opatřen závitem 1/4". Hrot je vyměnitelný a lze jej do držáku našroubovat do horní nebo spodní polohy. Hmotnost sestavy minihranolu ZMP101 s držákem je 170 g. Dosah měření vzdáleností s totální stanicí až 2000 m.

V sadě je i skládací červeno-stříbrná výtyčka, každý ze čtyř dílů má délku 30 cm. K výtyčce patří i další hrot, opět o délce 50 mm. Skládací výtyčka je variabilní a minihranol v držáku se proto dá upevnit do čtyř míst, těsně nad hrot (výška cíle 10 cm) a dále i do výšek 40, 70, 100 a 130 cm.

Hmotnost 0,155 kg

související zboží