Profesionální svinovací metr Stabila BM 300 je k dispozici v délkách 5 m a 8 m. Jde o velmi kvalitní a spolehlivé měřidlo II. třídy přesnosti, pro přesné měření vzdáleností v interiéru i exteriéru. Páska měřidla je opatřena oboustrannou stupnicí (líc i rub), což umožňuje velmi snadné odečítání měřených hodnot v jakékoliv poloze; stupnice začíná na konci pásky. Konec měřící pásky je opatřen kovovým háčkem. Vnitřní zachytávací hrana háčku je zdrsněná, což zajišťuje stabilní upevnění měřící pásky při měření jedním pracovníkem. Šířka měřící pásky je 25 mm. Pásku lze vodorovně vysunout až na délku 3 m bez opory na jejím volném konci.

Povrchová úprava pásky (vinylový film) zajišťuje vysokou odolnost pásky vůči oděru a samozřejmě i její dlouhou životnost. Svinovací metr má dobře čitelnou centimetrovou stupnici s milimetrovým dělením, přičemž hodnoty desítek centimetrů jsou zvýrazněny červenou barvou. Všechny hodnoty na stupnici jsou vždy přímo v cm -  př.: ... > 398 > 399 > 400 > 401 > 402 > 403 ...

Svinovací metr Stabila BM 300 je umístěn v odolné schránce z tvrzeného plastu, přičemž obvodové plochy jsou ergonomicky tvarované, a navíc i pogumované, což je velmi důležité pro bezpečné uchycení prsty a také pro bezproblémovou manipulaci se svinovacím metrem při měření. Na vnitřní straně schránky je praktický úchyt pro nasazení svinovacího metru na opasek. Robustní kolébková brzda zastaví spolehlivě pohyb pásky v jakékoliv vysunuté poloze. Zpětné navinutí pásky na bubínek probíhá automaticky po uvolnění této brzdy. Svinovací metry Stabila BM 300 jsou vhodné pro kalibraci.

Svinovací metry Stabila řady BM 300 se využívají pro přesná měření vzdáleností ve stavebnictví a strojírenství.

Záruční doba 12
Hmotnost 0,490 kg
Délka návinu 8 m

související zboží