Laserový dálkoměr Leica Disto X4 je cenově dostupný laserový dálkoměr s vestavěnou digitální kamerou. Díky vysoké odolnosti vůči vnějšímu prostředí (IP 65) je tento dálkoměr ideální pro využití i v exteriéru. Na přehledné barevné obrazovce je možné zobrazit a přiblížit (čtyř násobné přiblížení) měřený cíl. Laserová stopa tohoto laserového dálkoměru je velmi výrazná a díky tomu je viditelná i na dlouhé vzdálenosti. Navíc, dálkoměr nabízí využítí široké škály měřických a výpočetních funkcí. Vnitřní paměť uchovává posledních 30 měření. Zdrojem energie jsou pro tento přístroj dvě baterie typu AA. Při delší nečinnosti se přístroj automaticky vypne. Plně nabité baterie dovolí naměřit cca 4000 vzdáleností.

Přesnost změřené vzdálenosti je ±1,0 mm, měřit vzdálenosti je možné až do 150 m. Laserový dálkoměr Disto D410 má výklopnou koncovku v zadní části přístroje, což umožňuje přesně zvolit počátek měření v koutě, případně od rohu či jiné hrany. Laserový dálkoměr Disto X4 automaticky rozpozná vyklopení této koncovky a zvolí vhodný režim měření. Při průběžném měření se na displeji dálkoměru zobrazuje i maximální a minimální naměřená hodnota. Měření s časovou prodlevou (samospoušť) znatelně zpřesňuje cílení zvláště při měření dlouhých vzdáleností.

Možnost rozšíření o adaptér DST360 a robustní stativ TRI 120 na inteligentní měřící stanici, která umožňuje okamžité zjištění vzdálenosti mezi dvěma libovolnými body (P2P), nebo přímé měření bodů ve 3D (v součinnosti s aplikací Leica DISTO Plan, která je zdarma).

Laserový dálkoměr LEICA Disto X3 lze zakoupit ve dvou variantách:

  • základní sestava: laserový dálkoměr Leica Disto™ X4, 2x baterie AAA, ochranné pouzdro pro dálkoměr, návod na použití na CD.
  • měřící sestava: laserový dálkoměr Leica Disto™ X4, 2x baterie AAA, ochranné pouzdro pro dálkoměr, návod na použití na CD, adaptér DST360, robustní stativ TRI 120, transportní kufr.Záruční doba 36
Přesnost měření vzdáleností ±1 mm
Rozsah měření vzdáleností 0,05 - 150 m
Délka přístroje 131 mm
Šířka přístroje 58 mm
Výška přístroje 29 mm
Typ baterie typ AA 2x 1,5V
Vodotěsnost IP 65
Multifunkční koncovka ano
Měření délek ano
Sčítání / odečítání ano
Měření ploch ano
Měření objemu ano
Kontinuální měření ano
Pythagorova funkce ano
Zobrazení posledních měření 30
Přenosné pouzdro ano
Počet měření na 1 baterii až 4000
Propojení s PC, PDA, tabletem, chytrým telefonem Bluetooth Smart
Software zdarma ano
Digitální hledáček kamera
Hmotnost 0,187 kg
Sklonoměr ano (360°)

související zboží