Přístroj již není dostupný - zde je aktuální nabídka >>

Sklonový rotační laser Mikrofyn ML 14ld je špičkový univerzální stavební laser, který umožňuje měření ve vodorovné rovině nebo měření roviny se sklonem v obou na sebe kolmých osách. Rotační laser Mikrofyn ML 14ld je natolik univerzální, že je s ním možné měřit i roviny svislé. Přístroj dále umožňuje volit rychlost rotace. Unikátní funkcí tohoto univerzálního stavebního laseru je možnost nastavení různých režimů skenování, což vede k značnému zviditelnění paprsku a to zvláště při měření v interiéru. Rotační laser současně vysílá i laserový kolmý paprsek k nastavené rovině. Jeho předností je i velmi vysoká přesnost měření - 5m m na 100m!

 

Sklonový rotační laser Mikrofyn ML 14ld má v sestavě i laserový přijímač HS 14. Tento přijímač ale není jen pasivní součástí celého systému. Přijímač HS 14 je zároveň využitelný jako dálkový ovladač univerzálního laseru, přičemž není nutná přímá viditelnost mezi ním a přístrojem. Stavební rotační laser Mikrofyn ML 14ld lze pomocí dálkového ovladače i nastavovat. Je možné volit rychlosti otáčení, vybírat režim skenování a dokonce je možné i nastavovat sklony. Je zřejmé, že zde dochází k výrazným časovým úsporám při nastavování přístroje. Stejně tak jako ostatní rotační lasery třídy Mikrofyn MultiPurpose, má i univerzální rotační laser Mikrofyn ML 14ld funkci automatického urovnávání v rozsahu ±5°, pracovní dosah 500m (průměr kruhu) a je zcela prachotěsný a vodotěsný.

 

Rotační laser Mikrofyn ML 14ld lze zvláště v exteriéru nahradit sklonovým rotačním laserem Mikrofyn ML 13ld, který má totožné parametry. Liší se jen nemožností nastavit rychlost rotace a nelze jej ovládat dálkovým ovladačem HS 14.

 

Obsah balení - sklonový rotační laser Mikrofyn ML 14ld

  • rotační laser Mikrofyn ML 14ld
  • přijímač HS 14 včetně držáku na nivelační nebo laserovou lať
  • držák pro měření svislé roviny
  • laserové brýle
  • baterie Makita 7,2 V
  • nabíječka baterií na 220V
  • přenosný kufr pro rotační laser Mikrofyn ML 14ld
  • návod na použití v češtině

 

Volitelné příslušenství pro rotační laser Mikrofyn ML 14ld

  • výsuvný stativteleskopická lať s jezdcem
Záruční doba 24
Délka přístroje 195 mm
Šířka přístroje 110 mm
Výška přístroje 180 mm
Váha přístroje 1,8 kg
Nastavitelný sklon 0 až +10% ve 2 osách
Pracovní rozsah exterier (s přijímačem, průměr) 500 m
Automatické dorovnání ano
Rozsah automatického urovnání ±5 °
Rychlost rotace 0/30/60/180/360/600 ot./min
Vodotěsnost ano (IP 68)
Nabíjecí baterie ano
Provoz na jedno nabití 20 hodin
Doba nabíjení cca 1 hodia
Vlnová délka laseru 635 nm
Pracovní rozsah interier (průměr) 60 m
Paprsek nahoru/skenování ano/ano

související zboží